Да почистим кожените мебели

Да почистим кожените мебели

Почистване на кожените мебели – как?

Без съмнение кожените мебели придават усещане за луксозна обстановка. Удобството им е безспорно и точно поради тази причина са много търсени. Всичко е добре докато не установим, че върху новият ни кожен диван има мазно петно.

Мазнина, но как? Това се чудим най-често, но не е задължително да бъде растителна мазнина. Абсолютно възможно е, ако сме лягали голи или боси, тялото ни да е зацапало кожената повърхност. А не е тайна, че именно тя всмуква във всичките си пори мазното петно и е трудно да се отстрани.

кожените мебели

Преди да изпаднем в паника е нужно да знаем някои тънкости при почистването им, за да не ги повредим. Това са:

  • Не се използват груби средства за почистване – четки с твърд косъм, телове и подобни;
  • Преди да нанесем почистващото средство трябва да отстраним полепналата прах от повърхността;
  • ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ако не сме ползвали преди този препарат трябва да тестваме въздействието му върху кожените мебели. Най-доброто място е на гърба на дивана, например, където няма да се забелязва евентуална нежелана реакция между формулата на почистващия препарат и дивана.
  • Почистването трябва да стане веднага след като сме забелязали петното. Колкото по-дълго престои, толкова по-трудно ще го отстраним.

koja

Ако не разполагате със специален почистващ препарат за кожени мебели, може да приложите някои средства, които със сигурност имате в кухнята си. Например:

  • Сода за хляб или готварска сол. Поръсете петното и оставете за около 20 минути. Отстранете с влажна кърпа като внимавате да не натискате силно.
  • Талк /бебешка пудра. Покрийте петното със солиден слой и след 20 минути отстранете с четка с мек косъм.
  • Старите петна са по-трудни за почистване с домашни средства, затова не рискувайте да търкате с абразивни средства. Почистете ги, когато имате на разположение специално разработен продукт за кожени мебели.

Тъй като естествената кожа и не само, е трудна за поддръжка, ако наистина държите да притежавате такива мебели, трябва да се грижите за тях. Например, избягвайте да поставяте кожени дрехи върху тях, тежки предмети, които може да оставят следи. Когато ремонтирате или трябва да ги съхраните без ползване не ги покривайте с найлон. Кожата има нужда да диша. Ползвайте одеяло.

Грижейки се редовно за тях си осигуряваме насладата да ги ползваме дълго време.

Автор

Подобни статии

За мен

Срок на годност в голямата любов

  „Срок на годност” в любовта… Има ли срок на годност голямата любов? Известния писател Ф. Бегбеде дори е написал книга с името "Любовта трае три години". Но така ли е наистина.

За децата

Какво трябва да знаете за следродилната депресия

  За майката, майчинството, готовността да си родител и следродилната депресия * Статията е написана по реални преживявания на една майка и няма претенции да бъде с професионално звучене В живота

Модерен дом

Как да направим детската стая уютно и приятно място

  Всички родители искат детската стая да е уютно и приятно място. Обзавеждането й може да бъде забавно, но това в никакъв случай не е лека задача. Все пак има неща,

0 коментара

Все още няма коментари!

Напиши първия коментар за тази статия!

Дай мнението си


Warning: Illegal string offset 'rules' in /home/wincompa/bgjenite.com/data/themes/theme/functions/filters.php on line 221

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.