Парите са навсякъде около нас, завземат съзнанието ни и често всичките ни желания са свързани с количеството им или това, което може да си купим с тях. Дали някога е съществувало общество, завладяно до такава степен от лелеяните хартийки?
Ето и малко факти за влиянието им върху нас:
- Повечето от нашите фантазии са за пари, отколкото за секс.
- 90 процента от американците, които притежават домашен любимец му купуват коледен подарък.
- Парите се водеща причина за разногласията в брака.
- За 10 милиона долара повечето хора ще направят всичко, включително да изоставят семейството си и приятелите. Много висок процент биха си сменили пола, а един на всеки 14, дори ще убие някой за тези пари. Колкото и да е странно, статистиката остава същата, ако тази сума е не 10, а 3 милиона. Повечето ще направят същите ужасни неща.
- 92 процента биха предпочели да се богати, отколкото да намерят любовта на живота си.
- Парите (или липсата на такива) са най-големия индуктор на стрес в живота на американците. Те се притесняват повече за пари, отколкото за брака си, здравето, децата и други.
- Ако получаваш пари от банкомат в Япония, той ще ги „изпере“. Начинът, по който го прави е, че притиска банкнотите за кратко между ролките при достатъчно висока температура, за да убие повечето бактерии.
- Жените винаги знаят точно колко са готови да похарчат за сутиен. Около 38 процента няма да похарчат 30 долара, 28 процента няма да похарчат 50 долара, 10 процента ще платят до 75 долара, 3 процента ще платят 100 долара. Почти 20 процента от жените казват, че не биха платили почти нищо. Така е, защото те считат (и предполагам повечето мъже), че съдържанието в сутиена е с много по-висока стойност.
- Почти половината от хората, които продават своите къщи, включително с обзавеждането, ще свалят всички крушки от лампите, когато освободят жилището.
- Повечето американци смятат, че парите са „трън в задника“ и Монетния двор на САЩ трябва да спре да ги прави.
- Има около 405 милиарда долара са в обръщение. Само 32 милиона от тази сума са фалшиви.
- 20 доларовите банкноти са по-често фалшифицирани от 100 доларовите.
Следва продължение…
0 коментара
Все още няма коментари!
Напиши първия коментар за тази статия!